P-75894

Podujatie sa už konalo a skončilo.

október 2019 pred 306 dňami

Ferenc Erkel: Bánk Bán

Kedy: 10. októbra 2019
Kde: Šamorín, okres Dunajská Streda
Miesto konania: Základná umelecká škola, Parková 4, 18:00

Koncertný prierez maďarskou národnou operou Bánk bán od Ferenca Erkela v medzinárodnom obsadení.

Vďaka podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín odznie dňa 10. októbra 2019 o 18.00 hod. v koncertnej sále Základnej umeleckej školy na Parkovej ul. č. 4 v Šamoríne koncertný prierez najvýznamejšou maďarskou národnou operou Bánk Bán od hudobného skladateľa Ferenca Erkela v medzinárodnom speváckom obsadení mladých maďarských, rakúskych a slovenských umelcov.
Opera Bank Bán podľa rovnomennej literárnej predlohy Józsefa Katonu mala premiéru v Budapešti v roku 1861. Zaujímavosťou je, že v roku 1886 bola uvedená aj pri slávnostnom otvorení dnešnej starej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave v podaní súboru Maďarskej kráľovskej opery z Budapešti za osobnej prítomnosti skladateľa, ktorý dirigoval prvé dejstvo.

V Šamoríne odznie koncertný prierez operou s prvkami herectva pod režijnou a moderátorskou taktovkou Karola Rédliho až dvakrát. Dopoludina to bude organizované predstavenie pre žiakov Gymnázia Imre Madácha a večer koncert pre širokú verejnosť.

Hlavnú postavu Bank Bána zaspieva mladý maďarský tenorista, člen Viedenskej štátnej opery Daniel Lökös, ktorý poslucháčom predvedie aj najznámejšiu áriu z tejto opery „Hazám, hazám“. Dirigentom koncertu bude Daniel Simandl. Vstup na koncert je voľný, vstupné dobrovoľné.

Hľadáte ubytovanie?

 

mesto Šamorín

Čo by sa tak dnes dalo?

Prihlásenie

Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data

uložiť na tomto počítači

Nepamätám si heslo

Nová registrácia